Elegantní dámské zimní kabáty dlouhé

Už několik let jsou trendem oversize kabáty nebo umělé teddy kožíšky a letos se k nim přidaly ještě péřové bundy. Tyto módní výstřelky se ale nehodí zdaleka pro všechny příležitosti. Například do divadla nebo na důležitou společenskou událost budou mnohem lepší elegantní kabáty. 

 #showmore#

Jak takový kousek vybrat? A opravdu vypadá nejlépe černá barva? Na tyto otázky vám rádi odpovíme a ještě přidáme tipy, s čím elegantní dámské zimní kabáty dlouhé nejlépe kombinovat.

Správná délka kabátu

Pozor si dejte i na délku, striktní pravidla už se dnes nedodržují, ale extrémy by vám mohly uškodit. Klasický kabát tedy volte nejlépe v délce nad kolena nebo pod kolena. Vyšší ženy si ale můžou dovolit i dlouhé kabáty, které sahají do půli lýtek, Extravagantního looku pak docílíte kabátem až ke kotníkům. To je ale spíš fashion záležitost, která by ve společnosti mohla působit nepatřičně. 

Kvalitní hřejivý materiál

Kabáty na zimu by měly být dostatečně teplé, a to platí i pro stylové a elegantní modely. Z materiálů tedy doporučujeme výhradně přírodní vlnu nebo mohér. Syntetika se jim termoizolačními vlastnostmi nemůže ani zdaleka rovnat, i když na pohled může látka vypadat stejně hřejivě.

Jak na styling elegantních zimních kabátů?

A pokud jde o obuv, doporučujeme kožené či semišové kozačky nebo kotníkové boty na podpatku, které vám krásně prodlouží nohy a opticky zúží siluetu. Navíc vám v nich bude teplo i ve velkých mrazech. Ke krátkému kabátu vypadají lépe vyšší kozačky, zatímco k delší variantě budou stačit boty ke kotníkům.


Pro dokonale elegantní look doplňte tento typ kabátu šaty nebo společenským overalem a lodičkami. Někdy nevypadá špatně ani halenka s vázačkou nebo luxusními zlatými detaily doplněná sukní či zvonovými kalhotami. A nezapomeňte na psaníčko nebo módní minikabelku. Záleží na konkrétní příležitosti.