Dámské zimní bundy

Základními kousky šatníku pro mrazivé dny i noci jsou dámské zimní bundy a kabáty. Tentokrát se podíváme na bundy, které koupíte ve stovkách různých střihů, materiálů i barev. A  navíc jsou velmi univerzální. Můžete je tedy nosit jak k džínám a teplákům, tak k byznys kalhotám nebo šatům. Záleží na konkrétním modelu. V našem sortimentu si každopádně vyberete dámské bundy pro každou příležitost.

#showmore#

Typy dámských zimních bund

Nejstylověji rozhodně vypadají dámské zimní bundy s kožíškem, které dokazují, že ani v lednu nebo únoru nemusíte dělat kompromisy mezi vzhledem a pohodlím. Šijí se v různých délkách a často je zdobí i jiné luxusní detaily jako zlaté zipy,kamínky nebo vyšívání. Kožíšek pak bývá nejčastěji ve stejné barvě, ale v naší nabídce máme i modely s kontrastními variantami.

Do přírody nebo do sychravého počasí pak doporučujeme dámské zimní bundy parka. Pro ty je typický delší a volnější střih. Často ale disponují páskem, a tak si jejich šířku můžete snadno sama upravit. A samozřejmě jim nechybí kapuce, které často mají kožešinu.

Prošívané péřové kabáty nebo jiné dámské zimní bundy dlouhé zahřejí opravdu dokonale a navíc skvěle vypadají. Díky tomu jsou ideální alternativou klasických vlněných kabátů a hodí se i na cesty do práce nebo na večer. Sportovní modely zase oceníte dlouhých  výletech, horských túrách a třeba i na lyžích.

Jaké dámské zimní bundy vybrat?

Základem šatníku pro nejchladnější část roku jsou dámské zimní bundy černé, případně varianty v jiné neutrální barvě. Střih byste si měli vybírat hlavně podle typu vaší postavy, vašeho osobního stylu a také příležitostí, na které plánujete bundu nosit.

Dále si můžete pořídit i několik výraznějších kousků. Například dámské zimní bundy červené a dámské zimní bundy růžové vypadají velmi stylově a hodí se i do práce. Ideálně pokud jsou efektně vypasované a mají prodlouženou délku, protože díky tomu krásně vytvarují vaši ženskou postavu, A to i za předpokladu, že na sobě máte teplý svetr nebo více vrstev a zrovna jste si nevzala kozačky na podpatku.

Péřová zimní bunda nebo varianta s vatovou výplní?

Zimní bunda s výplní z pravého peří je sice dražší, ale zase více zahřeje a zároveń je prodyšná, Zkrátka nabízí všechny výhody přírodního materiálu. Levnější alternativu pak představuje bunda vatová. I ta může být příjemná a pohodlná, záleží na výrobci i konkrétním modelu, Vybírejte ji tedy obzvlášť pečlivě.

Správná velikost je u dámské zimní bundy zásadní

Každý kousek oblečení by vám samozřejmě měl dokonale sedět, ale u bundy na zimu to platí dvojnásob. Pokud totiž odstává, dostatečně vás nezahřeje, bude pod ni foukat a ještě nebude vypadat dobře. Naopak v krátké bundě můžete snadno nastydnout. Výběr tedy nepodceňujte. Hodně vám můžou pomoct tabulky velikostí nebo přesné rozměry.

Už začíná zima? Máme teplé dámské zimní bundy pro všechny náročné ženy. Hledáte zateplené, s kožíškem nebo bundy s parkou? Mnoho našich bund má kapuci s kožíškem nebo zajímavé prošívání. Pro maximální komfort máme i dámské zimní bundy pod zadek. Sladit to můžete s dámskou huňatou šálou i čepicí. Hlavně ať jste v teple.