Dámské večerní šaty

Co se vám vybaví, když se řekne večerní šaty? Pro většinu z nás to jsou dlouhé róby na ples nebo jinou společenskou akci. Může ale jít i o jednoduché splývavé modely, nebo dokonce krátké šaty. A na výběr máte také mezi okázalou zdobností a střízlivým minimalismem.

#showmore#

Jak šaty si vzít na ples?

Pokud chcete zazářit a stát se královnou večera, doporučujeme vám třpytivé modely s flitry nebo kamínky, Takové šaty jsou výrazné samy o sobě, proto si žádají jen nenápadné boty a doplňky, nejlépe jednobarevné. Letos se navíc do módy dostávají kombinace zářivých barev, například růžové a oranžové nebo žluté a zelené. Pokud si na ně večer troufnete, neváhejte a vystupte s vybraným modelem ze záplavy černých šatů.

Ani nesmrtelná černá ale nemusí být nudná. K dostání je spousta různých designů, úprav a struktur. Případně ji můžete oživit pestrobarevnými nebo lesklými botami a doplňky.

Stylové kombinace

Zdůrazněte svoje přednosti a doplňte šaty elegantními lodičkami na podpatku. Pozor ale na jeho šířku. Nejlépe se pro tyto příležitosti hodí vysoké jehly. A to v případě lodiček i sandálů. Nezapomínejte přitom ani na doplňky, tedy kabelku a šperky. Jedině tak bude outfit vyladěný do posledního detailu. Na cestu si pak přes šaty oblékněte kožíšek nebo kabát a můžete vyrazit.

Jak vybrat materiál?

Ideální materiál neexistuje, záleží na mnoha faktorech. Některé ženy nosí večerní šaty opakovaně, a hledají tedy nejen zajímavý vzhled, ale i kvalitu a komfort. Pokud máte tento moderní přístup i vy, poohlédněte se po kvalitních přírodních materiálech, jako je hedvábí nebo hedvábný satén. A některé jednoduché modely se dělají i z viskózy.


Naopak šaty určené jen na jednu akci by měly zaujmout hlavně designově, a tak vám bude stačit umělý tyl, šifon nebo taft. Tyto látky seženete mnohem levněji, přesto dobře vypadají a můžou být velmi pohodlné.