Dámské sukně do áčka

Jen málokterý módní kousek lichotí každé postavě. Sukně do áčka mezi ně ale rozhodně patří, vždy vypadají stylově a sexy. Aby byl celkový dojem dokonalý, zaměřte se a hlavně na jejich délku, barvu a celkové designové provedení. S výběrem vám rádi poradíme.

#showmore#

Áčkové sukně pro plnější tvary

Pokud potřebujete skrýt širší ramena nebo boky, doporučujeme zvolit střední délku – těsně nad kolena nebo pod ně. Knoflíky, sklady nebo jiné zajímavé detaily jsou také žádoucí, dokážou totiž od těchto partií odpoutat pozornost.

Pro menší postavu

Drobným dívkám sluší hlavně krátké sukně. Pokud jste tedy majitelkou štíhlých nohou, nechte je vyniknout v mini variantě áčkové sukně a nebojte se ji doplnit ještě vkusnými lodičkami nebo sandály na podpatku.  

Široká ramena

Áčková sukně skvěle vyrovná i proporce tohoto typu postavy. Ideálně by měla být ve světlé barvě, zatímco top nebo halenku vybírejte v kontrastním tmavém odstínu. 

Barvy, vzory a materiály

Tím, že jde o poměrně výrazný střih, se vzory buďte raději opatrní. Výjimkou je tradiční kostka a některé stylingy snesou i puntíky nebo pruhy. Jinak se zaměřte spíše na neutrální barvy, v zimních měsících v tmavých a v létě ve světlých odstínech.


A pokud jde o materiály, nejlépe funguje kvalitní bavlna, pevný krep nebo klasická džínovina. Ani jemný šifon nebo lehká pletenina ale nevypadají vůbec špatně.Hledáte krásnou sukni, která upozorní na vaši ženskost? V dámské áčkové sukni se budete cítit skvěle. Dámské sukně do tvaru písmene A rozšiřují boky a zužují pas. K sukni můžete nosit jak baleríny, tak sandálky. Jsou kouskem vhodnějším pro teplé dny. Najdete u nás velké množství těch nejlepších módních áčkových sukní. Vybírejte podle příležitosti i vašeho osobního stylu.