Dámské společenské šaty už v dnešní době nemusí být dlouhé až na zem. Vybírat můžete i mezi kratšími modely různých střihů a z rozličných materiálů. Vždy by ale mělo jít o elegantní šaty, které jsou vhodné výhradně pro speciální příležitosti, ne na běžné denní nošení. Velký výběr máte i z barev, od klasické černé přes červenou a tmavě modrou až po moderní šedou nebo světlé pastelové tóny.

#showmore#

Plesové šaty stokrát jinak

I když existuje spousta možností, některé znaky mají plesové šaty přece jen společné. K nejžádanějším patří róby v tmavých barvách, v jednoduchém designu a se zajímavými detaily. Může jít o krajkové části, asymetrický střih, ozdobné lemování nebo volány na rukávu, volná záda a mnoho dalšího. Jediné, čemu byste se měli vyhnout, jsou bílé šaty nápadně připomínající ty svatební.

Kam se (ne)hodí krátké společenské šaty

Sahat by měly těsně nad kolena nebo ke kolenům, úplné mini si v rámci společenské etikety raději odpusťte. V kombinaci s vysokými podpatky tak budete dokonale elegantní. Na významné galavečery, kde je na pozvánce napsáno black tie nebo white tie, se ale i v 21. století chodí v dlouhých šatech.

Jak nosit dlouhé večerní šaty

Večerní šaty se nikdy neobejdou bez lodiček, ale u dlouhých rób nemusí být podpatek nijak vysoký. Mnohdy stačí pouhých 5 cm, zatímco u kratších šatů se ideální výška pohybuje okolo 8 cm. Vždy ale samozřejmě záleží na vaší výšce, na konkrétní příležitosti i celkovém stylingu.

Lodičky nebo sandálky na podpatku?

Není to tak dávno, co se společenské šaty doporučovaly nosit výhradně s lodičkami a punčochami. Začátkem nového tisíciletí k nám ale od hollywoodských hvězd přišel trend sandálků, do kterých můžete nosit speciální silonky bez špičky.

Správný výběr doplňků

Nic nezkazíte klasickým psaníčkem, ale populárnější jsou teď různé minikabelky. U šperků pak doporučujeme řídit se známým pravidlem, že méně je více. Výraznější náhrdelník nebo náušnice nechte tedy raději doma, pokud už máte lesklé, třpytivé nebo jinak zdobené šaty. K jednoduchým modelům v tmavých barvách si ale nápadnou bižuterii vzít můžete.

Hledáte společenské šaty vhodné do společnosti? Chcete vypadat krásně na ples, svatbu, oslavu nebo jinou akci? Na našich stránkách naleznete dámské šaty, ve kterým přímo zazáříte. Krásné a stylové šaty za super ceny přímo pro vás. Dámské šaty v modré, červené nebo růžové barvě. Inspirujte se navíc s psaníčky na ples nebo lodičkami pro dokonalý vzhled. Už máte vybráno?