Dámské šaty na svatbu

Pozvánka na svatbu s sebou přináší spoustu příjemných povinností. Jednou z nich je samozřejmě i výběr šatů. Jak na to, abyste si svatbu užila v maximálním pohodlí a zároveň vám to slušelo?

#showmore#

Jak šaty vybrat a kombinovat?

Pro letní šaty na svatbu jsou typické jemné pastelové barvy, které zdůrazní vaši ženskost a vytvoří romantický look. Stačí je doplnit jen sladěnými sandály na podpatku, psaníčkem a něžnými šperky. Skvěle se k nim hodí i výraznější náušnice a různé květinové čelenky. Nejlépe vyniknou na navlněných vlasech nebo v ledabyle sepnutém účesu.

Pokud jde o délku, většině žen vyhovují šaty ke kolenům nebo delší varianty s rozparkem. Opět je to ale velmi individuální, Některé šaty mají transparentní nebo krajkovou část, která je výrazně delší. Jiné končí nad koleny.

Na ramínka nebo s rukávem?

Jako první se vám nejspíš vybaví typické šaty na ramínka. Vyhýbat se ale nemusíte ani modelům na jedno rameno nebo se spadlými rameny. Takové šaty na svatbu jsou velmi ženské, ale zároveň nepůsobí prvoplánově, naopak nadchnou stylem a elegancí. Jde tedy hlavně o to, abyste se během celého dne cítila dobře a šaty vám dokonale seděly. Myšleno stylově i velikostně.

Hladké i krajkové

Nosí se splývavý tyl i zdobné krajky, případně rafinovaná kombinace obou látek. Záleží jen na vašich preferencích a samozřejmě také na stylu svatby. Do přírody se nehodí tak honosné šaty jako například na zámek nebo do kostela. To platí nejen pro nevěstu, ale i pro družičky, svědkyni a další hosty.

Pastelové tóny

Na závěr se podíváme na nejoblíbenější barvy. Dámské šaty na svatbu doporučujeme volit v pastelových odstínech. Na výběr máte ze starorůžové, nebesky modré, žluté nebo světle zelené. Chybu ale neuděláte ani s béžovou nebo smetanovou barvou. Družičky mají většinou šaty sladěné do jedné barvy. Pokud ale patříte k ostatním hostům, bohatě stačí, že se sladíte se svým doprovodem.


Nikdy byste si neměla brát šaty v bílé barvě, která je určena výhradně nevěstě. A samozřejmě se na svatbu nehodí ani tmavé barvy jako černá, červená nebo královská modrá. Modely v těchto odstínech si raději nechte na plesy, večírky nebo do divadla.