Dámské šaty na denní nošení

Tyto dámské šaty charakterizují především pohodlné střihy a také všestranné využití. Jaké si tedy vybrat podle příležitosti i ročního období? S tím vám rádi poradíme a ještě přidáme tipy pro styling šatů.

#showmore#

Zimní i letní šaty

Během chladných dnů vám udělají skvělou službu pletené modely a v létě naopak oceníte šaty z prodyšných přírodních materiálů. Oba typy samozřejmě částečně podléhají trendům, ale existují modely, které mají velmi nadčasový vzhled. A to díky jednoduchým, ale přesto ženským střihům a střízlivé barevnosti. Například červené šaty můžete tentokrát nahradit béžovými variantami apod.

Užijte si letní modely na maximum

Zejména letní šaty nosíme jen po velmi omezenou dobu, a proto jich nepotřebujeme mít v šatníku desítky, Na druhou stranu po nich ale v létě saháme nejčastěji, protože je to mnohem příjemnější než na sebe v horkých dnech soukat kalhoty. Kombinace topu a sukně pak chce větší cit pro módu, šaty proto vítězí i díky snadnému vymýšlení outfitu a maximálnímu pohodlí.

Teplákové šaty

Pro domácí pohodu jsou pak jako dělané šaty z teplákoviny, kterými občas můžete nahradit klasické teplákové soupravy nebo kombinaci mikiny a legín. Na výběr máte hřejivé zimní varianty i odlehčené verze na jaro a podzim. Ve všech se ale budete cítit skvěle při sledování seriálu, čtení knížky i domácích pracích.

Minimalistické, vzorované i zářivě barevné 

Volnočasové šaty pro každý den nabízejí snad nekonečno možností. Možná si říkáte, kdy jindy si dopřát výrazné vzory a barvy než právě v létě. V tom máte naprostou pravdu, ale pro některé příležitosti se zkrátka lépe hodí jednobarevné šaty klasických nebo oversize střihů, které si zamiluje každá minimalistka.

Podle čeho vybrat barvu šatů?

Na léto jsou velmi praktické bílé šaty, ve kterých vám bude příjemně i v těch největších vedrech. Zároveň patří už několik let k trendům a opravdu sluší snad každé ženě. Podoně univerzální jsou černé šaty, ve kterých vám ale může být v letních vedrech příliš horko. Záleží také na jejich materiálu, délce a střihu. 

Opálená pleť pak krásně vynikne, když si na sebe vezmete khaki šaty nebo naopak světlé šaty růžové barvy. Pro blondýnky jsou vhodné modré šaty a rusovlásky si jistě oblíbí šaty zelené.

Pohodlné a stylové. Tak bychom popsali naše dámské šaty vhodné ke každodennímu nošení. Jedná se o univerzální kousek. Hodí se do práce, na drink i rande, na víkend s dětmi, ale i na domácí lenošení. Na výběr máme například příjemné teplákové šaty nebo tzv. baby doll šaty, ve kterých budete vypadat doslova jako panenka. Kombinujte s pohodlnými pantoflemi pro domácí pohodu.