Dámské plesové šaty

Šaty na ples vybírejte podle typu vaší postavy, délky, barvy i celkového stylu. Přestože jde o model určený jen pro jednu příležitost, můžete si jich pořídit hned několik, Samozřejmě pouze v případě, že je využijete. Plesové šaty by vám měly dokonale sedět a zároveň je potřeba, aby ladily s botami a kabelkou. Případné šperky pak už jen dotvoří celkový outfit.

#showmore#

Trendy se u tak nadčasového kousku určitě řídit nemusíte. Zvolte tedy model, který podtrhne vaše přednosti a zakryje nedostatky. Nic nezkazíte dlouhými splývavými šaty s holými zády, někomu ale sedí spíše hlubší výstřihy a širší sukně. Je to velmi individuální, každá žena si v naší nabídce ale určitě najde plesové šaty, ve kterých bude královnou večera.

Minimalismus i třpytky a výrazné barvy

Plesové šaty v minimalistickém stylu jsou sázkou na jistotu, S nimi nikdy nic nezkazíte a můžete jen získat. Stačí si vybrat barvu a střih, které vám lichotí a doplňte je klasickými lodičkami a psaníčkem. A pokud chcete být za dámu, nezapomeňte na jemné šperky a uhlazený drdol nebo jednoduchý účes s vlasy sepnutými na jednu stranu.

K oblíbeným odstínům patří klasická černá, béžová, šedá, žlutá nebo fialová. V období kolem Silvestra nebo Vánoc nejspíš přidáte více třpytu, zatímco na jaře budete od tmavých barev pomalu přecházet k pastelům a nude tónům. Na tom není nic špatného. Jen nezapomínejte vždy sladit celý slavnostní outfit.

Lodičky nebo sandály na podpatku?

Na méně formální akce si můžete bez obav vzít i boty s otevřenou špičkou. Jsou modernější než klasické lodičky a od doby kolem roku 2000 se stále těší velké popularitě. Tehdy je propagovaly hlavně hollywoodské herečky, ale dnes se nosí na celém světě. 

Ne všechny plesové šaty ale se sandály na podpatku stylově ladí. Navíc pak nastává problém se silonkami. Klasické lodičky proto určitě nezavrhujte, jejich všestrannost, ženskost a eleganci nic nenahradí.

A jak si poradit s barevnými kombinacemi? K černým šatům doporučujeme béžové lodičky nebo stříbrné sandály. Modely v červené, modré a dalších tmavých barvách zase skvěle doplní černá.