Dámské plážové šaty

Nejdůležitější jsou u vody samozřejmě plavky, ale bez plážových šatů se také neobejdete. Nabízejí mnohem víc pohodlí než topy a šortky a částečně ochrání před sluníčkem i před chladem. Některé modely si můžete vzít také na procházku městem, jiné se budou hodit na večerní párty.

#showmore#

Plážové šaty nebo tuniky?

Pokud jedete na dovolenou k moři nebo často chodíte k vodě, můžete si pořídit obojí. Jinak záleží, jestli dáváte přednost spíše vzdušným ležérním modelům, nebo vás fascinují krátké šaty na ramínka plné barev. Inspirovat vás může i místo, na které se chystáte. První zmiňovaný styl je oblíbený hlavně v Evropě, druhý preferují Američanky. 

Plážové šaty nejen pro plnoštíhlé

Spousta z nás považuje šaty na pláž za módní kousek, který má především skrýt nedostatky naší postavy. Opak je ale pravdou. Plážové šaty z vás udělají stylovou ikonu u moře i u bazénu. Jsou vhodné na bikini i jednodílné modely a na fotkách budou velmi efektní. Navíc vás částečně schovají před slunečními paprsky. Jen byste měla volit model, který bude barevně i střihově ladit s plavkami.

Přírodní materiály

Nejvíce se na pláž osvědčily šaty z bavlny a lnu, který dokonce odolá působení mořské vody. Má ale i další výhody. Když je potřeba, tak mírně ochladí spálenou pokožku a po večerním koupání zase lehce zahřeje. Bavlna je klasikou, která nikdy nezklame. Pro ještě větší pohodlí doporučujeme vybírat organickou kvalitu. Mnoho žen ale na pláž nosí i krajkové nebo síťované modely. I ty můžou být velmi slušoví a komfortní a zároveň vám dodají sexappeal. 

Jak plážové šaty kombinovat?

Většinu plážových modelů stačí doplnit trendy pantoflemi, proutěnou taškou a elegantním slamákem. Právě léto a dovolená jsou ideální příležitostí pro výrazné šperky a doplňky. Nezapomeňte tedy na sluneční brýle a velké náušnice nebo náhrdelník.