Dámské košilové šaty

Existuje jen málo typů šatů, které využijete od jara do podzimu, košilové šaty mezi ně ale rozhodně patří. Mají totiž tolik variant, které se hodí pro různé příležitosti a každá z nás si určitě vybere model přesně podle svého vkusu, typu postavy, počasí apod. Knoflíky i variabilní rukávy jsou navíc neuvěřitelně praktické.

#showmore#

Minimalistické košilové šaty

V posledních letech se hodně prosazovaly jednoduché rovně střižené košilové šaty, které jsou většinou k dostání jen v neutrálních barvách. Převládá bílá, černá nebo béžová, případně jejich kombinace. Při volbě takového kousku ale nikdy nezapomínejte na výraznější doplňky. Celý outfit pomůže dotvořit vše  od vysokých lodiček přes zářivě barevné kabelky až po třpytivé šperky.

Rafinovaná ženskost a preppy styl

Košilových šatů se ale nemusíte vzdávat ani v případě, že preferujete vypasované a velmi ženské kousky. Některé jsou jednoduše zúžené, jiné zdobí vázání a některé dokonale doplní klasický kožený pásek. A jaké u těchto košilových šatů najdeme vzory? Kromě klasické kostky to jsou puntíky, pruhy nebo květy a výjimečně se setkáte i s jednobarevnými šaty.

Džínová klasika

Nakonec nesmíme zapomenout ani na takové stálice, jakými jsou denimové košilové šaty, Vybírat můžete mezi sportovními i romantickými modely, minimalismem i luxusními zlatými knoflíky, pásky a dalšími ozdobnými prvky. A pokud se nemůžete rozhodnout, klidně obohaťte svůj šatník rovnou o dvoje nebo troje košilové šaty.

K teniskám, podpatkům i džínám

Modely bez rukávů nebo s krajkovými částmi krásně vyniknou s lodičkami nebo sandály na podpatku. Ohrnuté rukávy zase nejlépe pasují k teniskám. Jednoduché košilové šaty v bílé barvě nebo neutrálních odstínech vypadají skvěle nejen k holým nohám nebo punčochám, ale i k džínám, třeba s jednou stranou nedbale zastrčenou za pas.