Dámské espadrilky

9 položek celkem
Černé dámské espadrilky
499 Kč –60 %
+ další
Kód: SK_KB_28463_39
Černé dámské espadrilky
599 Kč –66 %
+ další
Kód: SK_KB_30767_38
Červené dámské espadrilky
499 Kč –60 %
+ další
Kód: SK_KB_28257_40
Červené dámské espadrilky
599 Kč –66 %
+ další
Kód: SK_KB_28616_37
Červené dámské espadrilky
699 Kč –57 %
+ další
Kód: SK_KB_28145_38
Červené dámské espadrilky
699 Kč –57 %
+ další
Kód: SK_KB_28292_40
Modré dámské espadrilky
599 Kč –50 %
+ další
Kód: SK_KB_31461_39
Zelené dámské espadrilky
799 Kč –62 %
+ další
Kód: SK_KB_34092_38
Zelené dámské espadrilky
599 Kč –66 %
+ další
Kód: SK_KB_30633_37

Mezi populární letní obuv se kromě sandálů nebo pantoflí řadí také espadrilky. V posledních letech zažívají velký návrat, ale novinkou na poli módy rozhodně nejsou. Pokud se i vám tyto boty s typickou pletenou podrážkou zalíbily, podívejte se s námi na jednotlivé typy i jejich osvědčené kombinace.

#showmore#

Jak vznikl název espadrilky?

Dámské espadrilky pocházejí ze severu Španělska a jihu Francie, kde je už v století nosili rolníci. Tehdy samozřejmě vypadaly trochu jinak, ale podrážkou z juty nebo právě trávy espardena dnešní modely částečně připomínaly. Podle ní se tedy nazývají. 

V módě už desítky let

Za současnou popularitou espadrilek stojí až francouzský módní návrhář Yves Saint-Laurent, který je v 70. letech minulého století zařadil do jedné ze svých kolekcí. Z Evropy se pak v 80. letech dostaly i do Ameriky, kde je nosily třeba představitelky seriálu Miami Vice. A v dnešní době se v horkých letních dnech opět objevují, a to v městských ulicích i na pobřežních promenádách.

Jaké espadrilky vybrat?

Nosí se nejen espadrilky na klínku, ale také ty s plochou podrážkou. Zavazování kolem nohou může zdobit obě varianty, přesto je mnohem častější u elegantních modelů na platformě, klínu či podpatku. V takových modelech budete působit stylově a žensky a jestli vám to dress code dovolí, můžete je nosit klidně i do práce. V každém případě jsou skvělé na nákupy, procházky nebo neformální schůzky. Na večer se ale příliš nehodí, pokud zrovna nejste na dovolené u moře. Stejně tak je nedoporučujeme na formální akce.

Na barvě i materiálu záleží

Kromě typického textilu dnes už narazíte i na espadrilky z pravé kůže nebo eko kůže. Záleží tedy, jestli preferujete spíše ležérní vzhled, který vám zaručí plátěné modely, nebo máte raději stylový luxus. S tím pak samozřejmě úzce souvisí i výběr odstínu. Kromě přírodních tónů, výrazných barev a pastelů se nabízí i klasická černá nebo hnědá.

S čím je kombinovat?

Jednoduché sportovní espadrilky s plochou podrážkou budou krásně vypadat k šortkám nebo krátkým džínovým sukním. V chladnějších dnech si je ale klidně vezměte i k úzkým džínům. Letní midi i maxi šaty zase nejlépe doplní espadrilky na klínku v některém ze sladěných odstínů. Takové verze zároveň můžete nosit i ke zvonovým kalhotám nebo takzvaným culottes.

Stylové jarní a letní espadrilky jsou must have kouskem do každého botníku. Dámské espadrilky jsou neuvěřitelně pohodlné. Můžete si vybrat z vyvýšených espadrilek, klasických, páskových, krajkových i látkových. Vypadají krásně k džínům i šatům. Pokud espadrilky ještě nemáte, tak si je musíte pořídit, nebudete litovat.