Dámské černé halenky

Nejen bílé, ale i černé halenky patří k základním stavebním kouskům každého dámského šatníku. A určitě byste neměla zůstat jen u jednoho modelu. Ideální budou minimálně tři halenky na běžné denní nošení a k tomu alespoň dvě společenské varianty.

#showmore#

Černé halenky na každodenní nošení

Na všední dny je jako dělaná propínací černá halenka ve stylu košile, která tvoří dokonalý pár s džínami. Můžete si ji ale vzít i k jiným typům kalhot nebo k sukni. 

Černá halenka pro speciální příležitosti 

Na večerní akce nebo společenské události se zase hodí elegantní černé halenky klasického nebo prodlouženého střihu. Často mají zadní díl až pod zadek, a tak se dobře kombinují také s legínami nebo koženkovými a lesklými kalhotami, které patří mezi stálice našich zimních šatníků. Spojení s dalšími černými kousky kupodivu nevypadá vůbec špatně. Naopak se různé materiálové struktury v jedné barvě zajímavě doplňují.

Jak vybírat dámské černé halenky?

Barvu už máme, nyní se tedy zaměřte na dobře padnoucí střih a kvalitní materiál. Některé dámské halenky jsou naprosto jednoduché až minimalistické, jiné mají originální design a plno ozdobných prvků. Konkrétně jde o vázanku u krku, kontrastní knoflíky, volány nebo jiné detaily.

Vybírejte si tedy mezi těmito typy pečlivě a pokaždé zvažte, jestli se vám hodí k ostatnímu oblečení a máte prostor je vynosit. A pokud jde o materiálové složení, vyplatí se číst štítky nebo popisky na webu. Jen tak si o daném kousku uděláte maximální přehled.

Velký prostor pro kombinace 

Dámské černé halenky využijete pro spoustu příležitostí, záleží jen na tom, čím je doplníte. Obecně se dá říci, že stylovat halenky v této neutrální barvě je mnohem jednodušší než vytvářet kombinace s barevnými nebo například džínovými variantami. Většinou tedy nešlápnete vedle a můžete si dovolit i malé experimenty.