Dámské bílé halenky

Jen málo kousků oblečení je tak variabilních a všestranných jako právě bílá halenka. Proto by měla mít místo v každém dámském šatníku, ideálně ve více verzích. Na léto se vám bude hodit bílá halenka s krátkým rukávem, na zimu zase s dlouhým. A střídat můžete i materiály a moderní minimalismus s luxusními výraznými halenkami.

#showmore#

Bílá halenka jako základní a celoroční kousek 

Všestrannost bílé halenky potvrzuje i to, že ji snad všichni stylisté zařazují mezi základní kousky. I kdyby jich v capsule wardrobe bylo jen 20 nebo 30, halenka v bílé barvě mezi ně bude patřit vždy. Pokud totiž nemá hodně výrazný střih nebo ji nezdobí kontrastní barvy či aplikace, můžete ji nosit ke kalhotám i k sukni. A bude vypadat dobře jak s neutrálními tóny, tak zářivými odstíny. Nemluvě o tom, že ji využijete kamkoliv, přes plavky na pláž, pod sako na pracovní schůzky a ke společenským oblekům na večerní akce.

Jak na výběr a styling bílé halenky

Konkrétní střih a styl doporučujeme vybírat podle typu vaší postavy, osobního stylu i příležitosti, kam dané bílé halenky plánujete nosit. Oversize modely sluší hlavně vysokým a štíhlým ženám, stejně jako prodloužené střihy. Vázačka a zdobné prvky rafinovaně zvětší dekolt, zatímco volný střih z lehkého materiálu dokáže opticky ubrat pár kilo. A pokud máte spíše rovnou chlapeckou postavu, zkuste větší velikost a pásek v pase.

Byznys modely se hodí hlavně do kanceláře a ve společnosti zase zazáříte se stylovou halenkou s volány a zlatem nebo stříbrem. 

Délka rukávů, límec a zdobné prvky

V naší nabídce najdete bílé halenky s dlouhým i krátkým rukávem, s vázačkou nebo klasickým límcem jako u košile a také s různými detaily. Zakládáme si na široké nabídce, ze které si vybere opravdu každý. Nezáleží tedy na tom, jestli preferujete jednoduché bílé halenky s nenápadnými knoflíky nebo luxusní modely se zlatými detaily v podobě knoflíků, zipů a nejrůznějších aplikací. Vybírat můžete mezi kamínky, třpytkami nebo například korálky.

Bílé halenky z kvalitních materiálů

Stejně jako u všech univerzálních kousků pro každodenní nošení, i tady se vyplatí kvalitní přírodní materiál. Minimálně tedy u prvních kousků, které si pořizujete. Extravagantní večerní model pak už samozřejmě může být náročnější na údržbu a někdo u něj nebude řešit ani pohodlí. My se ale přimlouváme za maximální komfort za každé situace. 

Nejlépe si tedy pořizujte bílé halenky z bavlny, bambusu, hedvábí nebo hedvábného saténu. Jsou ale i ženy, kterým vyhovuje polyester, zejména proto, že je hned suchý, nemusí se žehlit a nevyžaduje ani jinou náročnou údržbu. Nejpříjemněji se ale budete cítit v bavlně nebo hedvábí. Jen tyto materiály jsou totiž dostatečně prodyšné a pohodlné. V zimě dokážou lehce zahřát, zatímco v létě ochlazují. Nikdy se v nich tedy nebudete abnormálně potit a mnohdy je ani nebudete muset prát po jednom nošení.