Černé dámské koktejlové šaty

Alespoň jedny černé koktejlové šaty určitě v šatníku máte. Nikdy ale není pozdě pořídit si další model. Jde totiž o velmi všestranný módní kousek, který nikdy nebude out a sluší ženám všech věkových kategorií i typů postav. Jaké tentokrát vybrat a s čím je kombinovat?

#showmore#

Sluší každé z nás

Každá postava si žádá něco jiného. Pokud máte plnější tvary, zkuste černé koktejlové šaty rovného nebo asymetrického střihu. Širším bokům zase svědčí koktejlky s áčkovou sukní a vysoké štíhlé ženy si můžou dovolit upnuté šaty, které se ale neobejdou bez lodiček či sandálků na jehlách. Experimentovat je možné i s typem výstřihu a délkou rukávů. A zajímavě vypadají také oversize modely. Barevně není co řešit, ale pokud patříte k velmi světlým typům a černá na vás působí příliš tvrdě, oblečte se do královské modré, lahvově zelené nebo hnědé.

Kam černé koktejlky (ne)nosit?

Malé černé, jak se těmto šatům přezdívá, budou ideální například na romantické večeře ve dvou, odpolední společenské akce nebo venkovní párty. A pokud jde o příležitosti, pro které se nedoporučují, jsou to například svatby. Tam přece jen lépe zapadnete v béžových nebo pastelových šatech. A ani na plesy nebo jiné formální večerní akce nejsou koktejlky vhodné, mnohem lépe tam vyniknete v dlouhých a honosných róbách.

S čím černé koktejlové šaty kombinovat?

Záleží na vašem vkusu, střihu šatů i konkrétní situaci, ale několik obecných tipů pro vás máme. Nikdy nic nezkazíte černými, ale ani červenými nebo tělovými lodičkami. Aktuálním trendem jsou výrazné barvy ve spojení s elegantním velurem. Narozdíl od plesových šatů se dají koktejlky nosit i k obuvi s moderním širokým podpatkem, který může být vysoký i nízký. Kromě klasického psaníčka jsou povolené také trendy minikabelky a pozvednout celý outfit samozřejmě dokážou luxusní šperky.