Odstartujte plesovou sezónu ve velkém a vsaďte na koktejlové šaty

Když na ples, tak se skvělým outfitem. Hledáte-li vhodné šaty na společenské události a nechcete udělat krok vedle, vsaďte na koktejlové šaty – jsou elegantní, stylové, a navíc budou slušet všem dámám bez ohledu na typ postavy. V tomto článku vám ukážeme, jaké barvy a doplňky byste měli zvolit, abyste na plese mohli opravdu zazářit!

Plesová sezóna se kvapem blíží, což pro milovnice bálů a plesů znamená jediné – výběr šatů. Každá žena by měla mít v zásobě alespoň několik kusů, které bude moci během jednotlivých společenských událostí vkusně střídat. Mít takovou rezervu však nemusí být pro všechny dámy úplně tak samozřejmé – pravdou je, že výběr vhodných šatů může být někdy opravdovou výzvou.

Pokud i vy patříte do skupiny, která si s výběrem a nákupem neví rady, nemusíte zoufat. Rádi se ujmeme role vašeho poradce a řekneme vám, s jakými společenskými šaty rozhodně neuděláte chybu. Pod drobnohled si tentokrát vezmeme hit v podobě koktejlových šat, které hravě unosíte na veškeré formální akce. Ještě předtím se však podíváme, odkud se tato elegantní róba vůbec vzala!

Zpátky do minulosti aneb objevení slávy koktejlek

Dnes se nad historií těchto půvabných šatů už příliš nezamýšlíme – přesto je jejich minulost nadmíru zajímavá. Věděli jste například, že koktejlové šaty proslavila jako první roztomilá Coco Chanel? Již ve 20. letech 20. století vzbudila zájem svými krátce střiženými černými šaty. Tento druh šatů neměl v té době ještě žádný specifický název, proto se jim jednoduše přezdívalo šaty na pozdní odpoledne.

Opravdový život jim vdechl až Christian Dior, který jim na přelomu 40-50. let minulého dal jméno koktejlky a zároveň ji vtiskl společenský tón. Díky tomu se staly koktejlové šaty univerzálním kouskem na mnoho formálních příležitostí, kde dělají jenom samou parádu.

Sázejte na jistotu, sázejte na koktejlové šaty

Po krátké odbočce v historii zamíříme zpět do současnosti. Nyní už vám je nejspíše jasné, proč patří koktejlky mezi nejoblíbenější společenské šaty a takzvané MUST HAVE kousky každého dámského šatníku. Podíl na tom má nejen slušivý střih, ale také příhodná délka. Ta totiž zpravidla dosahuje ke kolenům nebo lehce pod ně, díky čemuž si nebudete muset dělat obavy s dress codem a vhodností outfitu.

Další poznávací znamení koktejlek byla odjakživa odhalená ramena spolu s hlubokým výstřihem. To však dnes už neplatí a dámy se tak mohou těšit z pestré škály nejrůznějších různých stylů, designů i střihů. Právě tato variabilita se z velké části podílí na zvolení společenské róby – s koktejlkami totiž každá dáma bude vypadat famózně.

Jaké barvy u koktejlových šatů zvolit?

Otázka barev outfitu je další důležitá věc, kterou byste měli vzít při výběru v potaz – vše se totiž velmi odvíjí od typu společenské události a zamýšleném looku. Pokud chcete vzbudit dojem něžné krásky, velmi in jsou odstíny světle růžové, korálové či pudrové. Hledáte-li trošku výraznější tóny, vyzkoušet můžete hořčicové šaty, které patří k originálnějším a méně obvyklým kouskům.

V případě, že máte v plánu vyrazit s koktejlovými šaty spíše na méně formální akce včetně maturitních plesů, můžete zvolit odvážnější spektra barev s výraznějšími detaily. Velmi vhodné se zdají být stříbrné, bronzové i zlatavé odstíny s třpytkami, které rozhodně vzbudí zamýšlenou pozornost. V takových situacích můžete rovněž sáhnout i po krátkých společenských šatech, ve kterých budete vědět, že nikoho neurazíte.

Na seriózní bály se naopak hodí konzervativnější barvy a střihy, které formální look podpoří. Doporučují se například šaty černé, modré nebo vínové barvy, jež působí na venek elegantně a zároveň tradičněji.

Přidejte ke koktejlkám psaníčko, lodičky a buďte za dámu

Váháte, co se ke koktejlovým šatům hodí nejlépe? Chybu rozhodně neuděláte, když půjdete ve stopách klasiky a zvolíte lodičky či sandálky na podpatku. Barva se samozřejmě odvíjí od odstínu vašich šatů, nicméně mezi univerzální alternativy nepochybně patří černá nebo krémová, kterou můžete skvěle zkombinovat v podstatě s čímkoliv.

Třešničkou na dortu je kabelka, která vám na společenské události určitě nesmí chybět. Pro takové příležitosti se dokonale hodí kabelky menšího formátu, ideálně psaníčka, která jsou nenápadná a zároveň krásně doplní váš outfit.

Teď když už víte, jaké společenské šaty zvolit, nezbývá nic jiného než se vrhnout do nakupování. Mrkněte se na náš e-shop Fashionsugar, kde najdete samé stylové módní kousky, které jsou pro společenské události jako stvořené! 

A když hledáte značkové doplňky k šatům, určitě mrkněte na naše značkové e-shopy Gatio.cz, případně Gatio.sk nebo Gatio.hu, kde najdete značkové oblečení a doplňky.