Dámské džíny pětkrát jinak aneb nesmrtelná klasika, která neomrzí

Život bez džín si dnes už nedokážeme ani představit – komfort, praktičnost a univerzálnost jsou jejich hlavní domény, kterým žádná žena nikdy neodolá. Pojďte se podívat na náš praktický přehled, se kterým zjistíte, jaký typ bude nejvíce lichotit vaší figuře!

Co bychom si počali bez našich věrných parťáků džín? Tyto trendy kalhoty tvoří nesmrtelnou klasikou, která nás doprovází již více než jedno celé století. Jen těžko se dnes věří, že džíny byly dříve považovány za montérky, které neměly o nic více než jednu zadní kapsu, poklopec na knoflíky a kapsu na hodinky. Rifle se staly hitem až v 60. letech, kdy z montérek povýšily na džíny. Pak už byla jen otázka času, kdy své podnikání s džíny rozjeli giganti jako Levis nebo Diesel, kteří se svými kalhotami dobyly svět!

Přestože si džíny si drží své místo na výsluní až do dnešní doby, jejich vybírání a nákup může být pro mnohé z nás nelehkým úkolem. Víte, jaký typ dámských riflí vám skutečně sedne?

Dámské skinny a slim džíny

Jak již z anglického názvu vypovídá, tento druh dámských riflí je ušitý tak, aby hezky obepínal postavu a podtrhoval ženskou siluetu. Na základě tohoto stylu nejlépe vynikne na štíhlých dámách s postavou přesýpacích hodin, hrušky nebo jablka. Vzhledem k opnutému charakteru je vhodné vybírat džíny, které obsahují prvek elastanu zajišťující větší pohodlí a flexibilitu. Tento požadavek obvykle splňují právě skinny džíny, které na rozdíl od slim džín bývají o něco pružnější.

Dámské džíny s rovnými nohavicemi

Těsný a opnutý materiál však nemusí být pro všechny. Komfort a větší volnost mohou poskytovat dámské džíny s rovnými nohavicemi, které se budou líbit zejména těm, které chtějí skrýt nedostatky včetně většího bříška nebo boků. Ať už máte postavu hrušky, jablka nebo přesýpacích hodiny, tento druh riflí by vám mohl sednout.


Dámské boyfriendy

Fanynky pánského stylu si kromě džín s rovnými nohavicemi si jistě zamilují i uvolněné „boyfriendy“, které vynikají zejména svým nízkým pasem a volným střihem. Hlavní zbraní tohoto stylu je zejména komfort, jenž vám umožní volný pohyb bez jakýchkoliv omezení. Je však nutné brát v potaz, že boyfriendy často zkracují nohy, což může v některých případech lehce přidávat na váze.

Dámské retro zvonáče
Kdo by si nepamatoval staré dobré zvonáče – retro, které se znovu vrací do módy. Jejich hlavní výhodou je fakt, že opticky zužují nohy a zdůrazňují pas. Tento druh dámských džín je proto vhodný zejména pro ty, které jsou obdařeny vyšší postavou a dlouhými štíhlými nožkami. Zvonáče se budou hezky vyjímat zejména na ženách s postavou obdelníku, jablka nebo obráceného trojúhelníku.

Dámské džíny zkrácené délky

Za poslední dobu se do popředí dostaly i dámské džíny se zkrácenými nohavicemi, které vkusně odhalí kotníky a převedou pozornost na zvolené obutí. Jejich benefit spočívá v tom, že pěkně sednou všem ženám bez ohledu na typ postavy. I přesto dobré počítat s tím, že v některých případech mohou lehce zkracovat – a to platí zvlášť při nošení plochých páskových sandálků.

Vysoký nebo nízký pas?

Kromě zohlednění druhu je také užitečné brát v potaz aspekt pasu, který hraje při výběru velkou roli. V dnešní době frčí zejména vysoký pas, který si zamilovaly ženy po celém světě. Důvody jsou zřejmé – zaobluje boky, zvýrazňuje zadeček a strhává více pozornost na sexy nohy. Není proto divu, že při návštěvě obchodů narazíte na většinu dámských džín právě v tomto stylu.

Není to však tak dávno, co byl hitem právě nízký pas, který sedne zejména těm, který chtějí upozornit na své ploché vypracované bříško. Zatímco ve vysokém pasu se nedokonalosti mohou skrýt, v džínách s nízkým pasem bude mít oblast boků a bříška stěžejní pozornost.

Světlé barvy rozšiřují, tmavé zužují

Když je už je řeč o různých typech džín, nemůžeme vynechat ani barevné kombinace, které z velké části určují celkový look. Přestože jsou naprostou klasikou džíny modrého odstínu, skvělou volbou jsou i dámské černé džíny, které zúží stehna a přidají na atraktivitě. Při výběru pamatujete na zlaté pravidlo, které zní: čím světlejší barva, tím větší šance na rozšíření postavy. Pokud tedy chcete skrýt nějaká ta kila navíc, vsaďte na tmavé barvičky.

Vybírání a nakupování džín od teď už nemusí být taková věda! Mrkněte se na náš e-shop, kde najdete samé stylové modely, které uspokojí zákazníky i s těmi nejnáročnějšími módními požadavky!