Bílé dámské koktejlové šaty

Proč mít kromě malých černých doma i bílé koktejlové šaty? Z mnoha důvodů, například proto, že působí čistě a něžně, ale zároveň i velmi žensky. Jde o dokonale nadčasový kousek, který může mít prvky romantiky, retro stylu i minimalismu. Záleží jen na vašich osobních preferencích. A pokud chodíte do společnosti často, možná využijete všechny zmiňované typy a výběr vždy přizpůsobíte dané příležitosti.

#showmore#

Na svatbu

Ano, některé bílé modely si skutečně můžete na svatbu vzít. Jen je potřeba splnit několik podmínek. Musí opravdu jít o bílé koktejlové šaty s délkou maximálně pod kolena a bez výrazného zdobení. Kromě toho se vždy ujistěte, že nevěsta bude mít na sobě honosnou dlouhou róbu a hosté si vás nebudou plést. Takové faux-pas určitě zažít nechcete. Na závěr doplňte celý outfit barevnější obuví a psaníčkem nebo kabelkou do ruky. 

Pool párty nebo prázdninový večírek

Bílé koktejlové šaty na takovou akci si žádají zajímavě řešený výstřih a délku nad kolena. Doplnit je můžete lodičkami nebo sandály na jehlových podpatcích. A nezapomeňte si s sebou vzít ani stylové sako pro případ, že by se v noci ochladilo. Nosí se jak prodloužené, tak oversized modely s výraznými knoflíky. Velmi efektně bude vypadat blejzr tón v tónu se zlatými nebo stříbrnými detaily.

Doplňky v pastelových i výrazných barvách

Řídit se můžete jednoduchou poučkou – čím méně formální akce je, tím zářivější barvy doplňků se od vás očekávají. Jemné pastely jsou vhodné na svatby nebo oslavy narozenin, ale párty na letní dovolené si žádá větší odvaz, například v podobě hravých minikabelek, pestrých lodiček nebo výrazných šperků. A zkusit samozřejmě můžete i nestárnoucí černo-bílou kombinaci.